úterý 1. ledna 2019

Předvánoční přípravy

První Vánoční koncert jsme měli v hotelu Crown Plaza v Changshu. Přišli se na nás podívat učitelé a jejich rodiny a potom cizinci, co tu bydlí nebo jsou na služební cestě. Je jich tu tolik! Před deseti lety byla v Changshu jen pole a teď tu jsou najednou mrakodrapy a pracují tu lidi z celého světa. :-O


Zpívali jsme se sborem a hráli s orchestrem. Isabel (zrzavý chumel vlasů vedle mě) a já jsme v obou, a tak jsme přebíhaly mezi písničkami tam a zpátky.

Aaaa pak jsme se taky připravovali na Vánoční koncert ve škole!! S Natalií jsme se rozhodly asi dva měsíce předem mít nejlepší představení, které kdy CSC zažilo a pak nás napadlo udělat scénku z Mean Girls. Na Taobau (čínský internetový obchod) se dá objednat všechno, a tak nebyl vůbec problém najít identické rukavice, boty a kostýmky.


Na slavností večeři před koncertem jsme se taky oblékly jako Mean Girls, sedly jsme si k jednomu stolu, nikoho jsme k nám nepouštěly a jedly jsme jenom salát. Lidi se nás dost báli. :-D


Každý den jsme trénovaly ještě s naší Eastereuropean squad - Sofií a Liudmilou a výsledek za to stál. Kdyby byl vánoční koncert soutěž, tak jsme vyhrály.


Ne, nemám vlasy, ale půjčila jsem si paruku hehe. Paruky jsou docela fajn. Ani ne tak nepříjemné jako jsem si myslela. Možná si nějakou pořídím, protože se občas hodí mít vlasy.

Upřímně už si ani nepamatuji, co se dělo potom, protože jsem byla hrozně unavená nejen ze zkoušek na koncerty, ale taky z psaní příhlášek na vysoké, zařizování nového pasu, psaní TOK eseje a dalších úkolů. (TOK je povinný předmět Teorie Vědění. Ve kterém filozofujete o tom proč víte, co víte, jak to víte atd.)

Celý rok a půl na UWC jsem nekoukala na žádný seriál, ale předposlední víkend před odletem domů jsem jela na nákup se Sophií a Nawal a ty mě přesvědčily, abych se začala koukat na Jane the Virgin a já se na tom pak stala závislá. Vše teď vidím mlhavě, ale myslím, že poslední týden jsem se jen koukala na ten seriál. Nijak toho ale nelituji. Potřebovala jsem vypnout mozek.

Heimates!! Takhle spolu bydlíme :-) I přesto, že některé z nich nechávají vlasy ve sprše a toaleťák hážou na zem, tak je mám moc ráda.
Let zpátky byl super. Hlavně proto, že jsem nemusela ekat 23 hodin v Moskvě, ale taky proto, že jsem neletěla sama. V letadle do Mnichova nás bylo hned sedm.

O Vánocích jsem ještě jela za Štěpánkou do Německa, což byl super toll výlet. Poprvé jsem jela Flixbusem a je to vážně luxus. Nijak jsem nestudovala kudy pojedem a pak jsem se najednou objevila na trajektu. Nevěděla jsem, že pojedeme přímo přes Bodamské jezero.

Tudy jezdí Štěpánka každý den do školy na kole. Má strašně namakaný stehna! Úplně na nich vidíte ten sval.
U Štěpánky doma mě dobře krmili. Objevila jsem kouzlo soda streamu a zlepšil se mi tam ekzém. Několikrát jsme zajeli do Kostnice, s Vánočními trhy v plném proudu, kde mi Štěpánka ukázala Husův dům a budovu, kde se konal koncil. Na kole jsme zajely až do školy kam chodí. Viděla jsem Popelku i Aquamana v němčině a vůbec to nevadilo. Popelku znám nazpaměť a v Aquamanovi se nic důležitého neříká. Z Aquamana jsme šli i s Quintenem za deště, zimy, proti větru a potmě sedm kilometrů.
nádherná Štěpánka
Cesta zpátky už nebyla tak pohodová, protože mi o tři blbý minuty ujel autobus z Mnichova, a tak jsem kempila s bezdomovcema v podchodu a čekala na ranní autobus (k tomu mám taky příběh zahrnující dva hodné křesťany a žebrání, ale ptejte se mě osobně, jestli vás to zajímá). To bylo fajn dokud nás nevyhodili s tím, že podchod zavírají. Procházela jsem se tedy po Mnichově, ale otravovali mě opilci. Zakempila jsem v Burger Kingu. Předstírala jsem, že piji kafe za jedno euro veeeelmi pomalu a četla si Velkého Gatsbyho, ale všichni tam byli opilí a dost otravní. Čtyři hodiny jsem to vydržela, ale pak jsem se vydala na hlavní nádraží a odjela jsem prvním vlakem do Prahy. Do vlaku jsem nasedla jen já a kluk, který vypadal, že má hodně rád vlaky a tohle dostal k Vánocům. :-D

ŠOKY:
Mám smíšené pocity. Občas mi přijde, že IB vše zbytečně komplikuje a nic jsem se nenaučila. A pak jsou tu momenty jako tyhle. Zrovna jsem pracovala na jedné eseji a četla jsem si k tomu nějaké studie a uvědomila jsem si, že bych z nich před rokem a půl nerozuměla ani slovo. Nejen proto, že jsem měla horší angličtinu, ale taky proto, že jsem se v různých předmětech naučila důležité termíny a koncepty, které jsem předtím vůbec neznala.

~Lenka

1 komentář: